Kitchen Roundtable

Ummmm, I don't think so... *LINK*

$12 a pint jar, plus shipping?

I put up a quart of garlic-dill sauerkraut yesterday, cost me about 75 cents.

I get it, though. Lots of money involved in labor, production, packaging, shipping, marketing, etc.

Wildbrine brand is cheaper, though. But I'll just stick to making it myself.

Ok, I won't post any more about sauerkraut. :lol

Messages In This Thread

Ummmm, I don't think so... *LINK*
Sorry, that would be $13. *NM*